You are currently viewing Tulevik on akude päralt – uus kettsaag Stihl MSA140 C-BQ – ühe laadimisega kuni 180 lõiget!

Tulevik on akude päralt – uus kettsaag Stihl MSA140 C-BQ – ühe laadimisega kuni 180 lõiget!

  • Post category:Nõuanded

Stihl on oma tuleviku suunanud akutehnikale – seda näitavad juba kolm erinevat akutoodete seeriat, mida tutvustame lähemalt ühes eelmises postituses (siin). Meil on hea meel teada anda uuest Compact seeria akusaest, mis teeb ka PRO seeria akusaele silmad ette! Nimelt on ketikiirus võrdväärne – 14 meetrit sekundis – ja kaal pea kilogrammi võrra kergem, kui professionaalseks kasutamiseks mõeldud MSA 160 C-l. Samas tööaeg on 10 minuti võrra pikem ja mis peamine – hinnaklass on mõistlik!

UUS AKUKETTSAAG STIHL MSA 140 C-BQ

 

Lihtsalt käsitsetav MSA 140 C-BQ on kompaktne, kaalult kerge,  STIHLi loodud ja toodetud EC harjavaba mootoriga. Tegemist on väga lihtsalt kasutatava ja väga vaikse akutoitel töötava kettsaega. MSA 140 C-BQ on 25% võimsam Comapct seeria MSA 120 akusaest ja on komplekteeritud uue võimsama aku AK30-ga (187Wh). Kuigi uus akusaag on mõeldud kasutamiseks kodukasutajatele, sobib see ideaalselt kasutamiseks ka professionaalsetele puuseppadele. Sobib ideaalselt töötamiseks kinnistes ruumides puidutöökodades. Loomulikult on akusaagi mugav kasutada ka maastikuhoolduseks okste, põõsaste ja puude järellõikamisel.  Kasutamisel ei vaja kõrvaklappe ja ei mingit mootorimüra!

MSA 140 C-BQ on varustatud tööriistavaba kiirketipingutuse ja intelligentse STIHLi QuickStop Super ketipiduriga – niipea kui kasutaja laseb lahti tagumisest käepidemest, seiskub kett täielikult sekundi murdosa jooksul. See tagab oluliselt suurema ohutuse.

Uuel akusael on kasutatud spetsiaalselt väljatöötatud STIHLi saeketti 1/4″ PM3, mis tagab suurepärase lõikejõudluse tänu oma tihedatele lõikehammastele.  Kas teadsite, et STIHL toodab kõik oma ketid ise Šveitsis asuvas ketitehases ja seda juba aastakümneid?

Tänu kiirketipingutuse süsteemile on saeketti väga lihtne vahetada ja teritamisel kasutatakse STIHL teritusraami ümarviiliga 3,2mm. Anname sobiliku terituskomplekti ka sae ostjale kauba peale (väärtuses 31,90 eurot). Uuendusliku terituskomplektiga teritatakse samaaegselt nii lõike- kui ka saepuru paksust reguleerivat puruhammast. See omakorda garanteerib, et lõikekiirus ning -kvaliteet oleks maksimaalne.

Compact seeria toodetel kasutatakse STIHL Compact seeria akusid, mis annavad maksimaalse võimsuse viimase tööminutini. Kettsael MSA 140 C-BQ soovitame kasutada komplektis olevat AK 30 Compact akut:

Ühe laadimisega on võimalik AP30 akuga sõltuvalt koormusest teha tööd ~ 45min või näiteks kuni 180 lõiget 10*10cm nelikantprussi lõikamisel.

Ketiõlina soovitame koduaias kasutada STIHL BioPlus saeketiõli, mis tagab Teile puhta looduse ja eelkõige keti-ja juhtplaadi eluea pikenemise – ka selle anname saeostjale kauba peale!

Vaata lähemalt tooteinfot: https://saemeister.ee/toode/akutoitega-kettsaag-msa-140-c-bq-compact-al101-ja-ak30/