You are currently viewing Kas eelistada odavat või kvaliteetset niidukit?

Kas eelistada odavat või kvaliteetset niidukit?

 • Post category:Nõuanded

Muruniidukeid võib leida erinevas hinnaklassis ja ka erinevatest müügikohtadest – pole erandlik juhus, kui saad leiva ja piima kõrvale ostukorvi poetada ka muruniiduki. Kas muruniidukil ja muruniidukil on vahe sees? Mõtled hinda ja masinat vaadates, et neli ratast on all, tera olemas ja ka mootor – peaks ju sobima küll! Jah tõepoolest – garantiiaeg on muretu, kuna seaduse järgi peab mittetöötava masina kas parandama või asendama uuega. Peale garantiiaja lõppu on lood kurvemad – tavaliselt ei ole odavatele muruniidukitele varuosasid saadaval või on eriti kalli hinna eest suuremate komplektidena müügil. Lisaks ei kaitse garantii üleüldise kehva ülesehituse eest tingitud lagunemise eest. Mõned näited, millega oleme oma töös kokku puutunud:

 • Rattad vajuvad lääpa, kuna on kinnitatud vaid poltidega õhukese korpuse külge.
 • Ratastel pole laagreid – ehk siis on lükkamine raske.
 • Korpus on nii õhuke, et ei pea vastu löökidele ja hakkab vibratsiooni teel lagunema ja väänduma.
 • Korpusel koorub värv maha ja korpus hakkab roostetama.
 • Löögi tagajärjel murdub tera alt ja tera lendab läbi lõikekorpuse välja.
 • Käepidemel on juba uuest peast lõtk sees, mis korpuse väändumise tagajärjel veelgi suureneb.
 • Käepideme kinnitused murduvad korpuse küljest lahti või roostetavad läbi.
 • Teral puuduvad tuulelabad ja aerodünaamilised omadused, mis suudaks muru üles tõsta niitmisel ja tulemus on ebaühtlane niide ning püstised võililleõied.
 • Hiired närivad kütuse eelpumba katki ja seda pole saadaval.
 • Klient tõmbab starteri katki ja starterile pole varuosasid saadaval – või tuleb välja käia üle 30 eurostarterikomplekti eest.
 • Süütemooduli juhtmest eralduvad kiud.
 • Laia lõikelaiusega niidukile on paigaldatud liiga väike mootor ja niidutulemus kannatab või on paigaldatud hästi suur mootor, millele ei pea korpus vastu ja millega on raske manööverdada.
 • Varuosasid ei ole saadaval.

Ehk siis meie hinnangul on muruniidukil ja muruniidukil vahe sees küll! Tutvustame järgnevalt näiteks STIHLi tütarfirma VIKINGi 4. seeria muruniidukite argumente.

MB 448 TC

VIKING 4-seeria muruniidukid MB 448 TX, 448 T ning 448 TC on eriti lihtsalt juhitavad muruniidukid, mis pakuvad ka väga head niidutulemust ning ideaalset kogumisvõimet. Ühekiiruseline tagavedu ning mugav pehmendusega juhtsang teeb nende masinatega kuni 1200m2 pindade niitmise puhtaks naudinguks. Niidulaius on kõikidel mudelitel 46cm ning korpused polümeerist, mis on piisavalt tugev, et vastu pidada mootori raskusele ning erinevatele löökidele, kuid samas piisavalt kerge, et seda mugav juhtida oleks. Nagu kõikidel VIKING muruniidukitel on loomulikult ka 4. seeria niidukitel telgedega ühendatud topeltlaagritel rattad.
Mida tähendavad aga mudelinumbri lõpus asuvad tähistused TX, T ja TC? Iseenesest on asi lihtne T=Traction (isevedu), X=väike mootor, C=Comfort (mugavus). Ehk siis TX tähendab isevedavat niidukit, millel on väiksem ilma ReadyStart kergkävitusfunktsioonita 1,9kW mootor. T tähendab isevedavat 2,1kW ReadyStart mootoriga põhimudelit. TC isevedavat 2,1kW ReadyStart mootoriga ning mugava ühepoolse käepidemega mudelit, kus ühepoolse käepideme kõrgus on reguleeritav ning kogumiskasti tühjendamine mugavam, kui kahepoolse kinnitusega mudelitel. Mootorid on Briggs&Strattoni toodang. Lisavarustusena on saadaval ka multskomplekt, mis sisaldab eraldi multstera ning väljaviskeava katet. NB! Kui niita lihtsalt ilma kogumiskorvita, siis on tegu väljaviskega muruniidukiga, et kaitsta kasutajat on väljaviskeava ees kaitseklapp, mis suunab niidetud muru otse maha.

Veidi mugavuslahendustest lähemalt: 
Mono-comfort handlebarZoom                   Height-adjustable handlebarZoom

Ühepoolse käepideme kõrgus on reguleeritav vastavalt kasutaja pikkusele, pehmendustega käepide teeb töö vähemväsitavamaks. Kogumiskorv on eemaldatav lihtsalt ja mugavalt. Ühest fiksaatorist toimub nii käepideme kõrguse reguleerimine, kui selle transpordiasendisse sedamine. Mudel MB 448 TC.

Foldable handlebarZoom                               Foldable handlebarZoom
Käepidemed on kokkupandavad kõikidel mudelitel, et tagada kergem transportimine ning mugavam hoiustamine talvisel perioodil. Mudelid MB 448 TX, T ja TC.

Polymer housingZoom

Masinate korpused on tehtud löögi-, kuuma- ning UV-kindlast polümeersegust. Mudelid MB 448TX, T ja TC.

ReadyStartZoom

ReadyStart kergkäivitusfunktsioon vähendab masina kävitamiseks vajaminevat jõuhulka, üks-kaks kerget tõmmet starterinöörist ning mootor juba käivitub. Tänu automaatsele tooreklapisüsteemile ei ole vajadust enam kütust ette pumbata, mis tähendab, et masin käivitub lihtsalt igasugustel temperatuuridel. Mudelid MB 448 T ja TC.

Self-propelledZoom

Ühekiiruseline tagavedu teeb muruniitmise suurematel pindadel mugavaks ja lihtsaks. Lihtsalt tõmba veosanga ning masin hakkab juba ise edasi liikuma. Eriti kasulik siis, kui kogumiskast hakkab juba täituma, kuna kogumiskasti kogutav muru suurendab ka masina kaalu. Mudelid MB 448 TX, T ja TC.

Super soft gripsZoom

Eriti  pehmed, ergonoomilised ning mugavad käepidemed on modelleeritud nii, et käivitus- ja veosang mahuksid täpselt neile mõeldud pesadesse, mis tähendab, et niitmisel ei ole käepidemel ühtegi peopesa hõõruvat või kinni hoidmist häirivat kõrgendust. Mudelid MB 448 TX, T ja TC.

Carrying handlesZoom

Polümeerkorpusele on kinnitatud ka kaks käepidet seadme tõstmiseks. Need tagavad lihtsa masina tõstmise, kandmise, laadimise ja kallutamise. Käepidemeid võib kasutada ka muruniiduki kinnitamiseks koormarihmaga näiteks autokastis. Mudelid MB 448 TX, T ja TC.

Central cutting height adjustmentZoom

Tsentraalne niidukõrguse reguleerimine võimaldab ühe käega reguleerida muruniidukit 6le erinevale niidukõrgusele. Kogu süsteem on vedrusüsteemiga toestatud, seega niidukõrguse muutmisel ei ole vaja masinat füüsilise jõuga tõsta või langetada. Mudelid MB 448 TX, T ja T

QuickFix quick-clamping devicesZoom

Kiirkinnitused käepidemetel võimaldavad käepidet transpordiasendisse paigaldada lihtsalt ja kiirelt. Mudelid MB 448 TX ja T.

Easy-running wheelsZoom

Suured topeltlaagritel kergveererattad on tehtud spetsiaalse mustriga, et tagada parim haardumine vedamisel ning et need oleksid ka isepuhastuvad. Mudelid MB 448 TX, T ja TC.

Innovative grass catcher boxZoom

Innovatiivse disainiga murukogumiskorv tagab kogumiskorvi 100%lise täitumise iga kord tänu optimiseeritud kujule ning õhu juhtimisele kogumiskorvi tagumisse ülanurka. Õhuavad kogumiskorvi külgedel on suunatud aga allapoole, et väga peenikesed muruosakesed ning tolm ei saaks kogumiskorvist õhuga väljumisel ülespoole lennata. Kaheosaline kogumiskorv, mille kaas on avatav, võimaldab murukogumiskorvi ka ülilihtsalt tühjendada. Mudelid MB 448 TX, T ja TC.

Integral level indicatorZoom

Murukogumiskorvil asuv täituvusindikaator näitab täpselt, millal kogumiskorv on täis ja vajab tühjendamist. Süsteem käib lihtsalt, kui õhuvool kogumiskorvis seisma jääb, langeb õhuga liigutatav indikaator alla. Mudelid MB 448 TX, T ja TC.

High-lift bladesZoom

Õhusuunajaga muruterad koos aerodünaamiliselt disainitud niidukorpusega tekitavad niidudeki alla hõrenduse, mis enne lõikamist tõstavad murulibled maast üles. Sellega tagatakse nii ideaalne niidutulemus, kui ka parim kogumistulemus. Mudelid MB 448 TX, T ja TC.

MB448TXMB448TMB448TC
       MB 448 TX                                        MB 448 T                        MB 448 TC
            479€                                                    539€                                     589€
Allikas: farron.ee/blog/4seeria/

TOP tooted

×

Ostukorv