You are currently viewing Team STIHL Raiespordi treeningpäev Saemeistris

Team STIHL Raiespordi treeningpäev Saemeistris

  • Post category:Nõuanded

EDASI LÜKATUD! Täpsustame kuupäeva peale eriolukorra lõppu.

21. märts on ülemaailmne metsapäev. Tähistame seda üheskoos Tartu STIHLi esinduskeskuses Saemeistris, kus toimub Team STIHL raiesportlaste treeningpäev. Kohal on professionaalsed raiesportlased, kes näitavad kõikidele huvilistele kuidas käib võistlustasemel saeketivahetus, mille kehtiv maailmarekord on 8,38 sekundit.

Samuti on kohale toodud spetsiaalsed võistlustel kasutatavad laasimispuud, mille peal pannakse proovile uute sissepritsega töötavate STIHL MS500i mootorsaagide tõeline lõikejõudlus ja lõikekiirus. Huvilised saavad ka ise proovida aja peale saeketivahetust ja kõikide nobenäppude vahel loositakse välja Stihl GTA26 akuoksasaag. Tule vaata ägedat raieshowd ja tutvu raiespordi erialga 21. märtsil  Saemeistri esinduskeskuses Aardla 25, Tartus. Täpsem ajakava selgub peagi.

Raievõistlused aastal 2020

Esimeseks jõukatsumiseks sellel aastal on raievõistluste Kevadkarikas, mis toimub igal kevadel Maamessi ajal Tartus. Just selleks võistluseks Saemeistris toimuval treeningpäeval ka valmistutakse. Võistlused on kindlasti üks Maamessi oluline osa ja aasta-aastalt on publiku osakaal suurenenud. Tavaks on ka saanud, et võistlused on rahvusvahelised, alati on osalemas meie lähinaabrid Lätist, Leedust ja Soomest ning kaugemad Valgevenest ja Rootsist.

Sel aastal on toimub Kevadkarikas juba 27. korda. Pealtvaatajatele pakub kindlasti põnevust puude langetamine, kus võimalik jälgida reaalset 12 meetrise puu langetust ja sellega tiku tabamist. Treeningpäeval seda küll ei näe, kuid põnevat laasimisvõistlust küll.

Eesti meistrivõistlused 2020 toimub sel aastal Tartus koos autospordi tippsündmuse Rally Estoniaga. TOP 10 toimub Salla Kuursaalis. Sellega on eesmärgiks võetud metsanduse ja kutsehariduse laialdasem tutvustamine. Ühelt poolt on tegemist igapäevase metsatööga, aga teisalt on see sport ja sport on show. See aga pakub kõige rohkem huvi pealtvaatajatele. Mõlemad võistlused on rahvusvahelised ja osalejate rohked, kohal on Eesti ja lähiriikide paremik.

Raiespordis korraldatakse ka maailmameistrivõistlusi. Need toimuvad iga kahe aasta tagant ja nii on ka võistlustsükkel ehk MM’i valiktsükkel samuti kahe aasta pikkune. Meeskond koosneb neljast liikmest, kolm täiskasvanut ning üks juunior. MM’il Eestit esindada on võimalik kolmel parimal täiskasvanul ning ühel parimal juunioril. Edetabel pannakse kokku valiktsükli jooksul toimunud võistluste tulemustest. Maaimameistrivõistlustelt on toodud igat värvi medaleid – Eesti saemehed on maailma tipus! 2020. toimuvad raiespordi maailmameistrivõistlused Serbias.

Eesti raievõistlused xCUT CUP 2020. aastal:

  • Kevadkarikas 2020 – 16.-18. aprill Tartu – Maamess 2020
  • TOP 10  – 13. juuni Salla Kuursaal, Metsanduslik päev Salla Kuursaalis
  • Eesti meistrivõistlused 2020 – koht ja aeg selgub

Ootame Teid kõiki koos pere ja sõpradega 21. märtsil Saemeistri esinduskeskusesse Team STIHL raievõistluste treeningpäevale!

Kasutatud infoallikas: http://www.metsaselts.ee/raievoistlused