STIHL-i puhurid, mitte ainult puulehtede koristamiseks – leia endale sobiv!

STIHL-i puhurid, mitte ainult puulehtede koristamiseks – leia endale sobiv!

Lehepuhurid ehk teisisõnu õhuluuad sobivad lisaks lehtede kokkupuhumisele ka üleüldiseks puhastuseks kivipinnal (tolm, liiv ja mustus), terassil, laos, tootmishoones (saepuru) ja ka mujal (on ostetud nii mesinike poolt tarude puhastamiseks kui ka koerte kuivatamiseks fööni asemel). Õhuluudadega saab ka värskelt sadanud lund edukalt käiguradadelt ära puhuda. Sügisel seisavad aga enamus majaomanikke, kommunaalhooldusega tegelevaid ettevõtteid, pargihooldajaid ja koristusfirmasid silmitsi leheuputusega. Selle likvideerimiseks on kõige lihtsam lahendus lehed kokku puhuda. Valikus on nii elektritoitel, bensiinimootoriga kui ka akutoitel puhureid. Alljärgnevalt toome välja erinevad tööd, mida STIHL-i puhurite abil on veel võimalik teha ja ka valikujuhise masina valimiseks. Kuidas valida kõige õigemat puhurit? Esiteks tuleks mõelda oma puhastatava ala suurusele ja millist tööd puhuriga tegema hakatakse.

Ridaelamusse või väiksemasse koduaeda, kus on valdavalt kivipinnad sobiks hästi elektriline või akutoitel töötav puhur.

 • Müravaba BGE 71 elektriline puhur 99 € (kuni kaupa jätkub)

Väga lihtne, vaikne, kerge, aga samas võimas elektripuhur, mille kasutamisega saab hakkama igaüks. Spetsiaalne juhtmekinnitus ei lase tööajal juhtmeühendusel lahti tulla.

Sobib liiva, kergkruusa, lehtede ja muu lendleva mustuse kokku puhumiseks. Lisavarustusega on võimalik ka lehed ka kogumiskotti koguda. Elektriliste puhurite eeliseks võrreldes bensiinimootoritega on kindlasti madal müratase, lihtne käivitamine ja puudub vajadus ettevalmistusteks kütuse segamise näol. Oluliseks erinevuseks on veel kerge kaal. Elektriline puhur eeldab aga vooluvõrgu ühendust ja seega on selle kasutusulatus piiratud pikendusjuhtme pikkusega.

 • Väike akutoitel töötav puhur  BGA45  129€ (vaata soodushinda siit!)

Seotud kujutis
Uus STIHL akupuhur kodukasutajale koos integreeritud 18V/2,0Ah Lithium-Ion akuga. Käepärane lehepuhur väikeste pindade puhastamiseks hoovis. Antud puhurit kasutavad ka näiteks mesilasekasvatajad tarude puhastamiseks ja koeraomanikud lemmiku kuivatamiseks.  Ümar otsik, lihtne käsitsemine, integreeritud laadimistaseme näidikuga aku. Tööaeg  on kuskil 200m2 pinna puhastamine kuskil 10 minutiga.

Keskmise suurusega koduaeda on valik juba laiem.

 • Müra- ja juhtmevaba BGA 56 akupuhur 259€ (vaata soodsat hinda komplektile siit!)

bga 56

STIHL akupuhur BGA56-l on oma kerge kaalu kohta hämmastavalt võimas. Puhumistoru pikkus reguleeritav 16 cm ulatuses, mis tagab võimalikult maapinnalähedalt puhumise. Tänu eriti vaiksele mootorile sobib see ideaalselt kasutamiseks kodukasutajatele kui ka näiteks majahoidjatele. Eelkõige kasutatakse kodumajapidamises või müratundlikes piirkondades, nagu elamurajoonid. Sobib ideaalselt lehtede, rohu, paberi ja muu prahi kokkupuhumiseks murupinnalt, parklatest ja sissesõiduteedelt. Tööaeg vastavalt STIHL Compact seeria AK akule: AK 10 ~ 9min, AK 20 ~ 18min, AK 30 ~ 30min, mis võimaldab puhastada kuni 600m2 pinda. Sama akut saab kasutada ka teistes STIHL-i  Compact akuseadmetes!

 • BG 56 bensiinimootoriga käsipuhur  249€ (vaata soodushinda siit!)

Väga lihtne kasutada, poolautomaatne tooreklapp, manuaalne kütuse eelpump ja uus tagasilülitav STOP-nupp teevad selle masina käivitamise väga lihtsaks ja kasutamise mugavaks. Hea võimsuse-kaalu suhtega puhur. Kogub kiiresti kokku lehed ja niidetud muru. Puhur, mis sobib nii kodu- kui ka ärihoonete ümbruses koristamiseks. Sobib liiva, kergkruusa, lehtede ja muu lendleva sodi kokku puhumiseks. Imemisvarustus on saadaval lisavarustusena.

 • BR 200 seljaskantav bensiinimootoriga puhur suuremasse koduaeda või pargiala puhastamiseks. 449€ (vaata soodushinda siit!)

Kompaktne, väga kerge puhur tõhusa vibratsioonivastase süsteemiga. Suurte alade puhastamiseks lahtisest rohust ja hekiokstest, lehtedest ja prahist. Ideaalne suurte alade ja väljakute puhastamiseks. Kiire käivitamise tehnoloogia on standardvarustuses. Seljas asuv mootoriosa võimaldab pikemalt ja mugavamalt tööd teha. Mugavad laiad reguleeritavad traksid, ühe käega juhtimine, professionaalne antivibratsioonisüsteem. Pikk, maani ulatuv toruosa võimaldab murupinna lähedalt puhumist. Sobib hästi kasutamiseks parkides, kommunaalhoolduseks, puhastusettevõtetele ja majaomanikele. Sobib hästi pikemaajaliseks tööks, ka kütusepaak on suurem, et tööaeg oleks võimalikult väheste katkestustega.

 • BR 600 seljaskantav bensiinimootoriga puhur professionaalseks kasutamiseks parkide ja teeservade hooldamisel. 649€ (kuni kaupa jätkub – viimased puhurid hea hinnaga!)

Professionaalid hindavad selle puhuri juures eelkõige selle võimsust, kütusesäästlikku ja madala müratasemega 4-MIX mootorit ning ülisuurt õhuhulka ja –kiirust. 4-MIX mootor on nagu mainitud madala müratasemega ja kütusesäästlik ning samas ka väga madalate heitgaasinäitajatega, mistõttu sobib see ideaalselt kasutamiseks ka parkides jms linnades asuvates avalikes kohtades. Ei ole vahet, mida parajasti koristada, puhastada, kokku puhuda, laiali puhuda vms teha vaja. BR 600 saab kõikide töödega vaevata hakkama.

 

 • BR 700 VÕIMSAIM VALIK! Professionaalseks kasutamiseks parkide ja teeservade hooldamisel. 749€ (vaata kampaaniahinda siit!)

Eriti võimas uus STIHL lehepuhur erakordse puhumisvõimsusega. Vibratsioonivastane süsteem; laiad, ergonoomilise kujuga õlarihmad ja puusavöö tagavad suurepärase kasutusmugavuse. Oma 1,31 l/h kütusetarbimisega on omas klassis üks säästliumaid ja võimsaimaid puhureid. Puhumisjõud 35N, maksimaalne õhuhulk 1860 mᵌ/h, maksimaalne õhukiirus 88m/s. Kergete liigutustega on lihtne pikendada puhumistoru pikkust ja reguleerida käepidet. Kui töötate pikemat aega kaardus düüsidega, on soovitatav kasutada kahekäe-käepidet.

 • Müra- ja juhtmevaba BGA 85 akupuhur nõudlikule kodukasutajale või müratundlikusse piirkonda professionaalseks kasutamiseks. 259€, koos aku ja laadijaga komplektid alates 549€ 

Innovatiivne, ülivõimas akutoitel töötav puhur. Tänu eriti vaiksele mootorile sobib see ideaalselt kasutamiseks kodumajapidamises või müratundlikes piirkondades, nagu koolid ja haiglad. Lihtne kasutada. Kasutusmugavust parandab veelgi pehme käepide. Harjadeta elektrimootor on uskumatult energiatõhus ja peaaegu mittekuluv. Ja tänu silmapaistvale tõhususele muundatakse akuenergia tõeliselt muljetavaldavaks tööjõudluseks. Õhuvoolu kiirus on reguleeritav samamoodi nagu tavapuhuritel – puhuri ehitus sarnaneb reaktiivmootori tööpõhimõttele.  Puhur töötab täisvõimsusel kuni aku tühjenemiseni, aku tühjenemisega kaasnevat võimsusekadu ei ole. Parim valik kvaliteeti, mugavust, vaikust ja innovatsiooni hindavale kasutajale.  Sama akut saab kasutada ka teistes STIHL-i akuseadmetes!

Kodune kasutus, suurem maatükk, suuremad koristuspinnad, koristamine ladudes jms

Lisaks eelnevalt mainitud omadustele saab akuvööd või seljaskantavat akut kasutades selle masina veel eriti kergeks muuta, mis võimaldab BGA 85 akupuhurit veelgi pikema aja vältel kasutada. Kasutades AP 300 akut on maksimaalne tööaeg ca 25 min, kuid kasutades seljaskantavaid akupakke on võimalik järjestikust tööaega pikendada kuni 115 minutini!

Professionaalne koristus, suured pinnad, mahukad koristusobjektid

 

Lisaks lehtede puhumisele saab puhureid kasutada ka järgmisteks töödeks:

 • Terrassi puhastus liivast, lehtedest ja muust lahtisest mustusest
 • Auto vms tehnika kuivatus pärast pesu
 • Vagunelamu, bussi, kaubaauto kaubaruumi jms pindade sisepuhastus
 • Garaaži, ehitusobjektide, lao puhastus
 • Lumekoristus
 • Vihmaveerennide puhastus
 • Katuse puhastus
 • Staadionite, parklate, parkide, väljakute jms avalike kohtade ürituste järgne või tavapärane koristus

Võimalike tööde nimekiri on lai ja tõenäoliselt on nutikamatel STIHL-i puhurite kasutajatel siia nimekirja nii mõndagi huvitavat lisada. STIHL-i puhuritele on olemas ka mitmesugust lisavarustust, mis ülalmainitud tööd veelgi lihtsamaks teevad. Näiteks spetsiaalne vihmaveerennide puhastuskomplekt käeshoitavatele BG 56 ja BGE 71 puhuritele. Imukomplektid lehtede kokkukogumiseks ja samaaegseks purustamiseks käeshoitavatele puhuritele BG 56 ja BGE 71. Samuti erinevad otsikud suurematele ja väiksematele puhuritele õhujoa suunamiseks või efektiivsemaks muutmiseks, näiteks lumekoristusel või suuremate pindade koristamisel.

Kui lehepuhurit ei ole  – mis siis teha?

Koguv muruniiduk või murutraktor võimaldavad koos niitmisega ka lehed kogumiskasti kokku korjata. Kui aga on palju lehti ja suured puud (näiteks tamm), siis peenestava ehk multšiva niidukiga on võimalik lehed väikesteks tükkideks peenestada (korduvalt üle sõites). Kui lehed peenestatud siis võib koguva muruniidukiga kogumiskasti koguda või lihtsalt rehaga kokku riisuda. Rehadest soovitame ekstra laia Fiskars lehereha, mis on ka üsna uus Fiskarsi tootevalikus – Solid XL lehereha.

Kui koguvat-peenestavat murutehnikat ei ole, siis üks variant on kasutada järelveetavaid muruluudasid – neid saab paigaldada kas murutraktorile või ATV-le järelhaakesse ja harjaste abil saab murupind puhtaks nii niidetud heinast kui ka puulehtedest.

 

 

TOP tooted

Sulge menüü
×

Ostukorv