You are currently viewing Mille järgi valida sobiv Vikingi murutraktor?

Mille järgi valida sobiv Vikingi murutraktor?

  • Post category:Nõuanded

Murutraktori valimine ei ole tegelikult väga raske. On vaja jälgida põhimõtteliselt kolme punkti.

1. Kui palju on vaja niita?

Suuremate pindade jaoks on ideaalsed VIKING T5 ja T6 seeria murutraktorid. T5 seeria sobib kuni 8000m2 ja T6 kuni 10000m2 suuruste pindade jaoks.

Väiksemate pindade jaoks, näiteks kuni 4000m2 suurused platsid, on piisav ka suurepärase manööverdusvõimega R4 seeria traktor. T4 külgväljapaiskega traktorid sobivad kuni 8000m2 suuruste pindade jaoks

2. Missugust pinda on vaja niita?

Pinnal, kus on palju puid, põõsaid, peenraid, kitsaid vahesid jms takistusi on kindlasti kõige õigem valik kitsa niidulaiusega R4 seeria murutraktor. Samuti sobivad palju manööverdamist vajavasse aeda ka T4 seeria traktorid, kuna neil puuduvad murukogumiskorvid.

Kui on vaja niita aga suuremaid pindu, kus on oluline kiirus, maksimaalne jõudlus ja mugavus, on parim valik T5 ja T6 seeria traktorid.

3. Millist varustust hindate?

Olenemata seeriast on kõikidel VIKING murutraktoritel ühe pedaaliga veoajam, roolilt edasi-tagasikäigu ümberlülitus, hüdrostaatiline jõuülekanne ja elektromagnetiline, ehk nupust lülitatav niiduseadme aktiveerimine.

Nõudlikeks töödeks on saadaval eriti võimsad kahesilindrilised mootorid. Lisavarustusena saab kasutada lumesahka, kallutatavat aiakäru, mururulli jms.

Siit edasi vaadates on tegelikult veel mõned tehnilised punktid, mida tuleks jälgida:

  • traktori kandevkonstruktsioon, kindlasti on hea ruumiline toruraam või -struktuur, mis kindlustab traktori stabiilsuse ja jäikuse ka peale mitmeaastast ebatasasel pinnasel niitmist
  • traktorit ümbritsev raam, mis kaitseb puude, põõsaste eest ning kuhu saab kinnitada tulevikus ka lisavarustust
  • niiduorgan peaks olema eemaldatav kiirelt ja ilma tööriistadeta, talvisel lumelükkamisel on parem, kui niiduorganit all ei oleks
  • rattad võiksid olla laagritel ja määritavad, seegi kindlustab pikema kasutusaja ilma suuremat remonti ettevõtmata
  • tootjapoolse hooldusvõrgustiku ja originaalvaruosa kättesaadavus, õige ja kvaliteetne hooldus tagab traktorile pika eluea, nii nagu sõiduautolegi.

Et mitte pikalt jutustada, toome alljärgnevalt välja tabeli VIKING murutraktorite sobivuse kohta. Mudelinimetusel vajutades jõuate konkreetse traktori lisainformatsioonini.

Pinna suurus kuni 4000m2 kuni 6000m2 kuni 8000m2  kuni 10000m2 
Sobivad mudelid  MR 4082 MT 4097 SX  MT 4112 S  MT 6127 ZL 
    MT 5097  MT 4112 SZ  
      MT 6112  

Allapoole sisepõhjaga kogumiskorv ei jäta tühjendamisel nurkasid, kuhu niidetud muru võib sisse jääda ning kogumiskorv tühjeneb vaevata täielikult. Kogumiskorvi saab lihtsalt juhiistmelt tühjendada (MR 4082, MT 5097, MT 6112, MT 6127ZL)

Nurga all asetsev kaheteraline niiduorgan ei jäta niidetud pinnale triipe (MT 4097SX, MT 4112S, MT 4112SZ, MT 5097)

LCD-ekraan, mis kuvab töötunde, akupinget, kogumiskorvi täituvust ja töövalmidust, bensiinitaset ja niiduseadme aktiveeritust (MT6112, MT 6127ZL)

Lihtsalt rooli kõrvalt lülitatav edasi-tagasi käigu hoob (kõik VIKING murutraktorid)

Lihtne ühe pedaaliga veoajam, pidur eraldi pedaali all. Hüdrokast teeb niitmise ja sõitmise eriti mugavaks. Niidukõrguse seadistamine vedrutoestusega ja lihtsalt jälgitavate kõrgusindikaatoritega. (kõik VIKING murutraktorid)

Tööriistadeta liigutatav juhiiste tagab mugava sõiduasendi igas pikkuses kasutajale (kõik VIKING murutraktorid)

Niiduorgani servades asuvad kolmnurksed kõrvad juhivad ka niitmisala servadest muru otse niidutera alla, et kogu niitmislaius oleks ühtlaselt niidetud (kõik VIKING murutraktorid)

Sünkroniseeritud teradega niiduorgan tagab parima õhuvoolu niiduterade ümber, see omakorda optimeerib niidetud muru liikumist väljaviskekanalisse ning vaakumefektiga maast üles sirutatud muru saab puhtalt ja ühtlaselt niidetud (MT 6112, MT 6127ZL) 

Mugav juhtruum, kus on palju ruumi jalgadele, jalaruumist puuduvad segavad hoovad või lülitid, samuti on traktorile peale istumine või mahatulemin lihtne täna madalale ja siledale põhjale, lihtne tankimisava (kõik VIKING murutraktorid)

Integreeritud haakeseade võimaldab lihtsalt ja mugaval kasutada erinevat lisavarustust, näiteks VIKING PICK UP 300 kallutatavat aiakäru (kõik VIKING murutraktorid, kogumiskorviga mudelitel tuleb korv eemaldada)

 Allikas: http://www.farron.ee/blog/VIKING_traktor/

TOP tooted

×

Ostukorv