You are currently viewing EGO POWER+ 56V AKUTOOTED ON TULNUD, ET JÄÄDA!

EGO POWER+ 56V AKUTOOTED ON TULNUD, ET JÄÄDA!

 • Post category:Nõuanded

Mis tootjaga tegemist on?

EGO Power+ on ülemaailmselt väga hinnatud akuseadmete tootja. Nimelt on EGO juba 1994. aastast tootnud tuntud kaubamärkidele kvaliteetseid elektroonikaseadmete kompenente. Oma aiatehnika seeria turule laskmine 2014. aastal oli loogiline jätk. EGO on oma toodete kvaliteedis ja vastupidavuses nii kindel, et annab kodutarbijale lausa 5 aastase garantii seadmetele ja 3 aastase garantii akudele. Ka äriklientidele kehtib muljetavaldavalt pikk tootjagarantii. Lisaks on võimsus võrreldav bensiinimootoriga. Päris muljetavaldav või mis?

Kuna EGO tooted on spetsiaalselt välja töötatud aiatehnika jaoks, siis võite kindlad olla, et EGO Power+ tootesari pakub bensiinimootorile võrdelist võimsust – bensiini vajamata. EGO revolutsiooniline Arc 56V liitiumakuaku tehnoloogia pakub oma klassi suurimat energiamahtuvust kaasaskantavas akus. See tähendab, et saate teha mis tahes tööd väiksema müraga, liigse tülita ja ilma mürgiste gaasideta.

Mis teeb need akud siis nii eriliseks? Vaatame lähemalt:

 • EGO Power+ 56V revolutsiooniliselt võimekad kaare-kujulise disainiga liitiumakud tagavad muljetavaldava tööaja ja tööstusharu juhtiva laadimiskiiruse
 • Innovatiivne kumer disain hoiab aku temperatuuri ühtlasena (1)
 • Unikaalne KEEP COOL™ tehnoloogia tagab jõudluse ja hoiab ülekuumenemise eest (2)
 • 360° õhuvool hoiab aku jahedana ja tagab kiire laadimise (3)
 • Toitehaldussüsteem ennetab ülelaadimist ja pikendab aku eluiga (4)
 • ülikiire laadimine alates 30 minutist ja täielik ühilduvus kõigi EGO tööriistadega. See on akutööriistade valdkonna juhtiv tehnoloogia.

Tänu sellele, et EGO on oma toodetes nii kindel, annavad nad ka parimad garantiiajad akutootjate seas:

 • Kodukasutajale pakutakse 5-aastast garantiid seadmetele ja 3-aastast garantiid akudele, kui ost registreerida 30 päeva jooksul alates ostukuupäevast egopowerplus.ee lehel.
 • Professionaalsetele kasutajatele pakutakse Professional-X seeria puhul 3-aastast garantiid ja Professional seeria puhul 2-aastast garantiid, kui seadme ost on registreeritud 30 päeva jooksul alates ostukuupäevast egopowerplus.ee lehel

Miks siiski eelistada akutooteid bensiinimootoriga seadmetele?

Lisaks rahasäästule, mis kaasneb on ka palju muid argumente. Neid, kes kasutavad regulaarselt käeshoitavaid mootoriga tööriistu, võib ohustada vibratsioonitõbi. See põhjustab häireid veresoontes, närvides ja valu liigestes. Vibratsioonitõve on aga võimalik ennetada. Üks võimalus seda vältida on valida tööriistad, mis vibreerivad vähem kui traditsioonilised bensiinimootoriga tooted – nagu näiteks EGO Power+ tööriistad, mis on disainitud nii, et saaksite mugavalt töötada kogu päeva. Sujuva elektrimootori ja vähem liikuvate osadega EGO Power+ niiduk, puhur, hekilõikur, trimmer, võsalõikur, kettsaag ja multitööriist on loodud töötama madala vibratsioonitasemega, sageli alla 2,5 m/s2.

Unustada ei saa ka madalat mürataset, mis tähendab, et saab rahulikult ka varastel hommikutundidel või hilistel õhtutundide tööd teha. Eriti kasulik on see teenusepakkujatele näiteks haiglate ümbruse korrashoiuks. Vaiksemate seadmetega töötamine vähendab ka võimalike kuulmekahjustuste ohtu, eriti pikaajalisel kasutamisel.

Vaatame nüüd lähemalt EGO tootegruppe. Alustame muruniidukitest, mis on igati võrreldavad tavaliste bensiinimootoriga töötavate niidukitega. Kindlasti on oluline mainida, et kõik EGO tooted, millest edaspidi juttu teeme, on varustatud harjavabade elektrimootoritega!

EGO Power+ muruniidukid – tõeline mugavus ja kasutajasõbralikkus ühes tootes!

EGO niidukid ei näe lihtsalt head välja vaid on ka suurepäraste tehniliste näitajatega

Kõikidel EGO muruniidukitel on tavaline tugevast terasest niidutera – nagu klassikalisel bensiinimootoriga niidukilgi. Osadel mudelitel on ka topelt-terad, mis võimaldavad eriti head kogumisfunktsiooni ka kõrgema heina puhul. Lõikekõrguse seadistamine käib mugavalt ühest kangist, mis liigutab kogu lõikekorpust ühe korraga. Valdavalt on niidukõrgused 20-80 mm ja lõikelaiused 42-52cm. Valikus on nii polümeerkorpusega niidukeid kui ka terasest korpusega, nii külgväljaviskavaid kui peenestavaid – kogumise funktsioon on kõikidel EGO niidukitel. Muruniidukitel on ka ees tuled, mis võimaldavad hämaras tööd teha. Muruniidukite rattad on topelt-kuullaagritel ja omavahel võlliga ühendatud, et ei hakkaks kokkujooks laiali vajuma. Rattad on korraliku mustriga ja kummise kattega.

Lõiketera on analoogne bensiinimootoriga muruniidukile – pildil on topelt-tera, mis teeb kogumisel parema töö.

Olulised kaks argumenti on veel EGO muruniidukite puhul reguleeritav käepideme kõrgus ja reguleeritav veokiirus. Tihtilugu on lühemate inimeste jaoks käepidemed liiga kõrge asetusega või siis pikema inimese jaoks just liiga madalal – EGO puhul saab iga niiduki omanik omale sobiva kõrguse valida. Samuti on iseliikuvatel niidukitel võimalus valida kas lükkate ise või kasutate vedu – veokiirus on sujuvalt seadistatav vastavalt inimesele sobilikule liikumiskiirusele – see tähendab, et ka vanemad inimesed, kes ei jõua nii kiiresti liikuda, saavad EGO niidukit kasutada. Nooremad, aga saavad kiiruse põhja lükata ja täie hooga niitma minna!

Käepideme asend on muudetav ja käepide on ka täielikult kokkuklapitav.
Veokiirus on reguleeritav käepideme keskosas asuvast rohelisest regulaatorist – OFF- kuni suurim kiirus.

EGO niidukit on väga lihtne kasutama õppida – nimelt on kõik funktsioonid, mida kasutaja ise muuta saab märgistatud niidukil rohelise värviga – niidukõrgus, käepideme reguleerimine, aku paigaldamine-väljavõtmine ja veosüsteemi rakendamine – selliselt on lihtne meelde jätta, millistest kohtadest seadistamine käib. Kogu mudelivaliku ja hindadega saab tutvuda siin: https://saemeister.ee/tootekategooria/niidutehnika/ego_niidukid/

EGOl on ka samade akudega töötav nullpöörderaadiusega kangidega juhitav murutraktor, mis on võrreldav 22 hobujõulise murutraktoriga! Sellel traktoril pole ühtegi rihma (milline kulude kokkuhoid, eksole?) ning töötab vaiksete, kuid võimsate elektrimootorite abil. Valida saab kolme sõidurežiimi vahel – kas selline vaikne ja sujuv sõit või võid tunda end kui tõeline ralliäss sportrežiimil. Liikumiskiiruseks on 5-13km/h ja tänu nullpöörderaadiusele on võimalik 360 kraadi kohapeal ringi pöörata. Mugavuse tagab hüdrauliline istmevedrustus, hoiulaegas ja kaks topsihoidjat. Samal ajal kui niidad saad ka telefoni laadida ja topsihoidjast kosutavat jooki rüübata. Lisavarustuses on ka kogumiskast. Mis peamine – saad kõiki olemasolevaid akusid kasutada ja maksimaalselt 6tk kokku. Kui panna näiteks 40ah väärtuses akusid sisse, siis laeb Z6 need vaid 2 tunniga täis!

ZT4201E-L murutraktoriga saab niita kuni 12000m2 ühe laadimisega ja näiteks samal ajal ka oma mobiili laadida!

EGO Power+ võimsad akutrimmerid

Ka EGO trimmerid on tehtud võimalikult mugavaks kasutajale. Näiteks neile, kes peavad trimmerit kaasa võtma suvilasse ja tagasi linna tooma- neile on mudel, mis käib keskelt pooleks:

EGO ST1401E-ST trimmeril on lisaks keskelt pooleks käimisele veel ka kiirtäidetav trimmipea!

Sama mudel sobib ideaalselt ka neile, kes ei oska või ei viitsi jännata trimmipea täitmisega – lükka vaid tamiil läbi trimmipea ja vajuta rohelist nuppu trimmipea kohal – trimmer kerib ise endale tänu POWERLOAD™ funktsioonile tamiili peale õige tugevusega ja selliselt, et seda ka ilusasti peale jookseks, kui tekib vajadus koputusega tamiili peale anda.

EGO valikus on ka võsalõikur ja trimmereid, millele saab kolmiknoa panna. Seadmeid leiab nii kodukasutajale kui ka teenusepakkujale. Nimelt on EGOl lausa eraldi tootegrupp ärikliendile, kes osutavad teenust päevast-päeva. Kas pole mitte vahva? Varsti ei saa enam linnas lärmi ja heitgaasi tootvaid seadmeid kasutada ja EGO on selleks valmis! Vaata trimmerite valikut siit: https://saemeister.ee/tootekategooria/aiahooldustehnika/ego_akutrimmerid/

Näiteks BC3800 mudelile saab panna 300mm kolmiknoa ja mugavaks töötegemiseks on kaasas traksid.

Akukettsaed, mis rahuldavad ka kõige keerulisemaid vajadusi

EGO valikus on nii kodukasutajale mõeldud lühema 35cm juhtplaadiga kettsaed, kui ka suure 20m/s ketikiirusega saed nõudlikule kasutajale ja isegi arboristile mõeldud pealmise käepidemega kettsaag.

CS1800E kettsaag annab 45 cm juhtplaadiga uskumatu 20m/s ketikiiruse, antud mudelil on ka metallist palgihambad!

Kõik akusaed on varustatud turvalise ketipiduriga, automaatse ketiõlitusega ja võtmevaba ketipingutussüsteemiga. Lõigete arv on muljetavaldav – näiteks 2,5Ah akuga saab 10*10 materjali lõigata 130 lõiget ja kõige võimsama akuga isegi 720 lõiget! Mõnel mudelil on ka LED tuli, mis teeb lõikamise pimedas ruumis veelgi täpsemaks. Kettsae puhul paneme südamele, et ka akukettsaag on ohtlik tööriist ja vajab töötamisel turvariietuse ja -jalatsite kasutamist. Sobiliku mudeli saad valida siit: https://saemeister.ee/tootekategooria/metsatehnika/ego-akukettsaed/

Pika tööajaga, võimsad hekilõikurid tagavad ilusa heki!

Kõik EGO hekilõikurid on varustatud laserlõigatud ja teemantteritusega teradega, mis tähendab, et hekk näeb peale pügamist terve ja sile välja. Valikus on nii lühema teraga hekilõikureid väiksema heki tarbeks kui ka 75cm ja 33mm okste jaoks mõeldud juba professionaalseks kasutamiseks mõeldud seadmeid. Vali sobilik siit: https://saemeister.ee/tootekategooria/aiahooldustehnika/ego_hekilokurid/

Osadel mudelitel on ka pööratav käepide, mis teeb heki külgede pügamise väga hõlpsaks.

Lisaks käeshoitavatele ja maas pügamist võimaldavatele hekipügajatele on ka kõrghekipügajad, millega ulatub isegi üle 4 meetrilisi hekke pügama. Ja kui on on vaja kõrgeid oksi lõigata, siis ka selleks on EGOl lahendus olemas – teleskoop-kõrglõikuri süsteem koos kahe erineva tööorganiga. Tutvu siin: https://saemeister.ee/tootekategooria/aiahooldustehnika/ego_multitool/

Kõrglõikurisüsteem koosneb kolmest erinevast osast – teleskoopvarrega mootorist ja kahest tööorganist.

Ja ka iluaednike peale on mõeldud. EGOl on üks ja ainusainus toode, millel on oma enda pisike 12V aku, et võimaldada väikeste ilupõõsaste mugavat pügamist nii, et ei väsitaks kätt võimsa aku hoidmisega. Lisaks põõsaste lõikurile kuulub komplekti ka murutera, millega saab näiteks robotniidukist üle jäänud muruservad, põõsaalused või peenraääred puhtana hoida. Tooteinfo: https://saemeister.ee/toode/ego-muru-heki-kaarid-12v-115-200mm-tera/

CHT2001E on igale hobiaednikule vajalik toode!

Kombisüsteeme on tegelikult kaks!

Lisaks teleskoopvarrega kombisüsteemile on laiema lisaseadmete hulgaga Multi-seade PH1400E, millele käib kokku 12 erinevat lisaseadet! Ehk siis ei ole vajadust osta eraldi seadmeid – piisab vaid ühest mootorist, mille tööorganeid saab vahetada vastavalt vajadusele ja hooajale! Kogu valik siin: https://saemeister.ee/tootekategooria/aiahooldustehnika/ego_multitool/

PH1400E mootor ja valik lisaseadmeid!

Lisaks pildil olevatele seadmetele on valikus ka pinnasekobesti ehk mullafreesi otsik, mis teeb kasvuhoones ja peenardes mulla kobestamise väga kergeks ja kiireks. Mitte, et seade ise mullafreesi otsaga väga kerge oleks – muidu ta ei saa ju pinnasesse vajuda! Lisaks freesile on ka näiteks kombihari – kas siis harjastega või kummilabadega, et suuremaid pindasid kas mustusest, veest või kasvõi lehtedest puhastada. Ka talvel leiab multitööriist kasutust – pane otsa lumelabidas ja hoia kõnniteed alati lumest puhtana. Kui Eestis kasvaksid oliivid, siis saaks EGO abil ka need puu otsast alla raputada! Võimalustel ei ole piire!

Lehepuhur – mitte ainult lehtede puhumiseks

Kas teadsid, et lehepuhuri ei pea ainult sügisel kasutama? Lehepuhuri abil saab hoida terassi ja hoovis kivisillutise puhtana, lisaks kasutatakse lehepuhurit ka auto kuivatamiseks. Eriti mugavaks teeb lehepuhuri reguleeritav kiirus – selliselt saab näiteks akende ja autode läheduses vaiksemalt puhuda ja eriti karmi mustuse puhul saab ka BOOST nuppu kasutada, mis annab maksimaalse võimsuse. Kogu puhurite valiku leiad siit: https://saemeister.ee/tootekategooria/puhastustehnika/ego_puhurid/

LB5300E lehepuhuri on reguleeritav õhukiirus ja ka BOOST nupp!

EGO lehepuhuri võimsusele on ka bensiinimootoril raske vastu saada. Näiteks LB7650E lehepuhur suudab tunnis väljutada 1300m3 õhku, mille tippkiirus on 313km/h ja õhujõud on kuni 26 njuutonit. Kas pole mitte uskumatu tulemus? PS! EGO lehepuhuritel on lisavarustusena saadaval ka vihmaveerennide puhastussüsteem – ei mingeid redeleid ja ohtlikke manöövreid – pane EGO lehepuhurile lihtsalt pikendustorud külge ja rennid saavad mängleva kergusega lehtedest ja mustusest puhastatud!

Milleks ma veel saan oma EGO akusid kasutada?

EGO on pidevas arengus ja uusi tooteid, mis kõik sobituvad samade akudega on pidevalt juurde tulemas. Näiteks 2021. aastal tuli EGO turule NEXUS akupangaga, mille saab näiteks matkale või loodusesse kodukontorisse kaasa võtta ja selle abiga laadida näiteks 7,5Ah akuga 27 korda oma mobiiltelefoni, 5 korda sülearvutit ja vaadata 10 tundi telerit või laadida kasvõi drooni.

NEXUS PAD1500E sobib kõikide EGO 56V akudega.

Akupangal on mugav sang, millega on teda hea kaasas kanda ja lisaks kahele USB väljundile on ka 220V pistik olemas. Toote leiad siit: https://saemeister.ee/toode/nexus-akupank-pad1500e-ilma-aku-ja-laadijata/

Kokkuvõtteks – miks eelistada just EGO Power+ tooteid?

 • Üks 56V võimas aku sobib kõikidele EGO Power+ 56V toodetele
 • EGO arendab pidevalt tooteid juurde
 • Pikad garantiiajad nii seadmetele kui ka akudele
 • Kõik tooted on harjavabade mootoritega
 • Maaletooja Eestis on Saemeister OÜ, kelle rohkem kui 25 aastane ajalugu tõestab, et oleme usaldusväärsed partnerid nii müügi, hoolduse kui garantiiremondi osas.

IGA MÜÜDUD SEADME KOHTA ISTUTAB EGO ÜHE PUU

Omapoolse panusena Challenge 2025-le lubab EGO koostöös Eden Deforestation Projectsiga istutada iga Euroopas müüdud seadme kohta ühe puu. Lisaks istutame ühe puu ka iga registreerimise teel pikendatud tootegarantii kohta.

Artikli autor: Liina virumäe. Artikli või selle osade kasutamiseks on vajalik autori kirjalik luba.